Online İşlem Merkezi
Giriş
Yardım       Yeni Kayıt
Sınav Sonuçları
Giriş
Yardım
ÖZDEBİR 19. OLAĞAN GENEL KURULU ANKARA’DA TOPLANDI
27.11.2017

Derneğimizin 19. Olağan Genel Kurulu 26 Kasım 2017 Pazar günü Ankara Hotel İçkale’de toplanmıştır.

Dernek organlarına seçimin de yapıldığı Genel Kurulda  yeni Yönetim ve Denetleme Kurulları oluşturulmuştur.

Önceki Başkan Faruk KÖPRÜLÜ’nün aday olmadığı Genel Kurulda seçilen Kurullarımız aşağıda belirtildiği şekilde görev dağılımı yapmış; Yönetim Kurulu Başkanlığına Konya Sistem Eğitim Kurumları Kurucusu Naci ATALAY getirilmiştir.

Genel Kurulumuzda yapılan tüzük değişikliğiyle Üye Olma Hakkı (Madde 8), Üyelikten Çıkma (Madde 9), Üyelikten Çıkarılma (Madde 8) İçişleri Bakanlığı Ankara Valiliği Dernekler Masasının Örnek Tüzüğünün ilgili maddelerine göre yeniden düzenlenmiştir.

Bu değişiklikle önceki Tüzükte yer alan Üye Olma Hakkıyla ilgili 8. Maddedeki “…mevzuatın öngördüğü koşullarını taşıyan özel dershane veya diğer özel öğretim kurumları kurucusu veya kurucu temsilcisi (şirketlerde) olan her gerçek kişi veya tüzel kişi olarak bunların kurumları, yönetim kurulu kararı ile derneğe üye olabilir…” ifadesi, “…Mevzuatın öngördüğü koşullarını taşıyan her gerçek ve tüzel kişi bu derneğe üye olma hakkına sahiptir…”  olarak değiştirilmiştir.

Genel Kurulumuzun seçtiği yeni Yönetim ve Denetleme Kurullarımız aşağıda belirtildiği şekilde görev dağılımı yapmıştır.

ÖZDEBİR 19. DÖNEM YÖNETİM KURULU

Yönetim Kurulu Başkanı: Naci ATALAY, Konya

Sayman: Metin DEMİR, Ankara

Genel Sekreter: Sabri YILDIZ, Denizli

Yönetim Kurulu Üyesi: Memet ERBAŞ, Ankara

Yönetim Kurulu Üyesi: Hüseyin BAYSAL, Antalya

Yönetim Kurulu Üyesi: Sait OĞUZ, Mersin

Yönetim Kurulu Üyesi: Hasan GÜVEN, İzmir

ÖZDEBİR 19. DÖNEM DENETLEME KURULU

Denetleme Kurulu Başkanı: Ali ÜNAL, Aksaray

Denetleme Kurulu Üyesi: Mustafa KARAARSLAN, Bursa

Denetleme Kurulu Üyesi: Saffet GÜZEL, Aydın


Genel Kuruldan Görseller >>> Naci ATALAY, 1955 yılında Konya’da doğdu. 1972 yılında İvriz Öğretmen Okulundan mezun oldu. Kısa bir öğretmenlik döneminden sonra 1980 yılında ODTÜ Fen Edebiyat Fakültesi Fizik Bölümünü bitirdi. Büyük Konya Dershaneleri ve Sistem Dershanelerinde Kurucu ve Fizik Öğretmeni olarak görev aldı.

Sistem Koleji ve Sistem Temel Lisesi Yönetim Kurulu Başkanlığı yapmakta.

İki dönem Konya Ticaret Odası Meclis Üyeliği ve Kültür Yayın Komisyonu Başkanlığı ve yine iki dönem de Karatay Üniversitesi Kurucu Mütevelli Heyeti Üyeliğinde bulundu.

Üç dönemdir Özel Eğitim ve Öğretim Derneği Yönetim Kurulu Üyeliği ve Genel Sekreterliği görevini yürütmekte iken 26 Kasım 2017 tarihinde gerçekleştirilen derneğin 19. Olağan Genel Kurulunda Yönetim Kurulu Başkanlığına seçildi.

…..