Online İşlem Merkezi
Giriş
Yardım       Yeni Kayıt
Sınav Sonuçları
Giriş
Yardım
ÖZDEBİR'DEN SON LGS DENEMESİ
28.5.2020

Koronavirüs salgını sürecinde eğitim kurumlarımızda yüz yüze eğitimin yapılamaması nedeniyle, ÖZDEBİR Yayınları olarak sınava hazırlanan öğrencilerimize destek olabilmek üzere ONLİNE Deneme Sınavlarımızla, oluşan boşluğu gidermeye çalıştık. Bu denemelerimizle ilgili takvim işlemektedir.

Yeni Normalleşme Sürecine girilmesi LGS Takviminin güncellenerek kesinleşmesi üzerine ve sınava kısa bir süre kala;

  • -Öğrencilerimizin yüz yüze sınavlar ile kendilerini denemelerine ve eksiklerini görüp tamamlamalarına,
  • -Kurumların da öğrenci ve velileriyle iletişimlerini sürdürmelerine fırsat vermek amacıyla

Geniş bir zaman diliminde optik formlara veya kitapçık üzerinden dijital forma yanıtlanarak uygulanabilecek yeni deneme sınavları planladık. Bu denemeler ister kurumda ister evde, kitapçıktan uygulanacaktır.

Buna göre; “LGS Son Prova”  da 8 Haziran Pazartesi gününden itibaren LGS öncesine kadar uygulanabilecektir.

UYGULAMA: 

  1. Bayilerimiz, üyelerimiz veya kurumlarımız,  kendilerine ulaşan deneme sınav kitapçıklarını ve optik formları öğrencilerine ulaştıracak, sınavdan sonra optik formları öğrenciden geri alarak varsa kendi optik okuyucularında okuyup değerlendireceklerdir.
  2. Bayilerimiz deneme sınavlarını bireysel olarak verdiklerinde/pazarladıklarında öğrencilerin o bölgede bulunan ve sistemde kayıtlı bir kurumu kodlamalarını sağlamalıdır. (Kurum kodu)
  3. Optik okuyucusu olmayan bayi ve kurumlarımız da uygulama sonrası optik formlarını ÖZDEBİR’e göndereceklerdir. Ayrıca bayi ve kurumlarımız (yeni bir seçenek olarak) öğrencileri aşağıdaki açıklamaya göre yönlendirebilecek ve optiklerinin değerlendirilmesini sağlayabileceklerdir:

-Optik formunu ulaştırma imkanı olmayan/ulaştırmak istemeyen öğrenciler için: Web sitemize (https://www.ozdebir.org.tr) “Sınav Yanıtlama Sistemi” seçeneği eklenmiştir. 

-“Sınav Yanıtlama Sistemi”ne giriş yapan öğrenci soruların yanıtlarını sisteme online olarak, kendisi aktarabilecektir. Öğrenci çözümleri kitapçık veya optik form üzerinde yapacak, yanıtlarını sınav süresi sonrasında da sisteme işaretleyebilecektir.

-“Sınav Yanıtlama Sistemi” ne giriş yapan öğrenci kendisinden istenilen bilgileri sisteme doğru ve eksiksiz olarak girmek zorundadır. Bu konuda öğrencilere gerekli uyarılar yapılmalıdır.

-Öğrenci hem optik cevap kağıdı hem de “Sınav Yanıtlama Sistemi” üzerinden yanıtlama yaparsa, yalnızca ilgili bayi/kurum üzerinden iletilen optik cevap kağıdındaki bilgiler esas alınacaktır.

4.   Sınav başlangıç tarihi itibarı ile her gün sistem üzerinde değerlendirme yapılacağı için sıralamalar aşağıda belirtilen tarihlere kadar sürekli değişecektir. Bu nedenle  sonuçlar 15 Haziran tarihinden itibaren https://www.ozdebir.org.tr adresi üzerinden “Sınav Sonuçları”  bölümünden görülebilecektir.

Detaylı bilgi ve yönergeyi indirmek için tıklayınız.

Sınavlarımız yalnızca Kurum ve Bayilerimizin siparişine açıktır.