Online İşlem Merkezi
Giriş
Yardım       Yeni Kayıt
Sınav Sonuçları
Giriş
Yardım
Özel Öğretim Derneklerimizden Ortak Açıklama
24.3.2020

Coronavirüs salgını nedeniyle eğitime ara verdiğimiz bu zor günlerde dernek başkanları olarak süreci ve yapılması gerekenleri değerlendirdik. Sayın Bakanımız Ziya Selçuk'la görüştük. İlgili bakanlıklara ziyaretlerde bulunduk. Ortak Basın Açıklamamamızı kamuoyuyla paylaştık.. Amacımız bu zorlu süreçte ülkemize, öğrencilerimize ve velilerimize eksiksiz hizmet vermek ve çalışanlarımızı korumaktır.

 

Basın Bülteni                                                                                                                                                                                             24 Mart 2020

Özel Öğretim Kurumları Dernekleri olarak Corona virüs nedeniyle eğitime ara verilmesiyle ortaya çıkan süreci ve yapılması gerekenleri konuşmak üzere bir araya geldik. Türkiye’de yaklaşık 300.000 çalışanı 2.500.000 öğrencisi bulunan özel öğretim kurumları için, kimseyi mağdur etmeyecek çözüm yolları belirledik

Bu çalışmalar kapsamında Türkiye’de hizmet veren özel öğretim kurumlarını temsil eden dernekler olarak bugün Milli Eğitim Bakanı Sayın Ziya Selçuk’u ziyaret ettik. Bu görüşmede özel öğretim dernekleri olarak özel okulların, eksik kalan eğitimlerini okullar açıldıktan sonra yüz yüze eğitimle tamamlayacaklarını bildirdik.

Eğitim, öğretim 365 gün devam eden bir süreçtir. Bu anlamda özel okullar velileri ile yaptıkları sözleşmelerin gereği olan yüz yüze eğitimi okullar açıldıktan sonra tamamlayacaklardır. Bu süre içinde öğrencilerimize yemek ve servis hizmeti de sunulacaktır. Hiç kimsenin bir hak kaybı olmayacaktır.

Amacımız bu zorlu süreçte ülkemize, öğrencilerimize ve velilerimize eksiksiz hizmet vermek ve çalışanlarımızı korumaktır.

Bugün ilgili bakanlıklarla yaptığımız görüşmelerle Kurumlarımızın krizden öncelikle etkilenen sektörlere verilecek destek kapsamına alınmasını istedik. Bu konuda olumlu kararlar çıkacağına inanıyoruz.

Kaybettiğimiz vatandaşlarımıza Allah’tan rahmet, hastalarımıza acil şifalar dileriz.

 

  Naci ATALAY                İbrahim TAŞEL           F. Nurullah DAL           Ahmet AKÇA                Enis ŞENER 

ÖZDEBIR Başkanı          TÖDER Başkanı         TÖZOK Başkanı           ÖZDER Başkanı       ÖZKURBİR Başkan Yrd.