Kurumsal İşlemler Banka Hesapları Sınav Sonuçları E-Satış Sınav Yanıtlama Online Sınav Video Çözümler

Derneğimize ait kurumsal uygulamalara sağ tarafta bulunan bu menüden ulaşabilirsiniz.

Dönüşüm Süreci Toplantisinda Bakan Ve Sektör Temsilcileri Buluştu!..

01/08/2015

Bakan Avcı: “Önümüzdeki hafta içerisinde yayımlayacağımız yönetmelikle ikincil mevzuatta bununla ilgili yapılması gerekenler yapılmış olacak. Anayasa Mahkemesi kararının gerekçelerinden yapılanlar ve yapılması gerekenler net bir şekilde ortada. Biz de o doğrultuda yönetmeliğimizi hazırladık“ dedi.

Özel Dershaneler ve Özel Öğretim Kurumları Birliği Derneği (ÖZDEBİR) Başkanı Faruk Köprülü: Anayasa Mahkemesinin gerekçeli kararından sonra Bakanlığın, hazırladığı yönetmelik taslağını sektör temsilcileriyle paylaştığına değinerek, "Öğrencilerin eğitim alma arzu ve isteklerinin engellenmemesi yönündeki duygu ve düşüncelerimizi dün dile getirmiştik, bugün de dile getirdik. Bakanlık yaptığı düzenlemelerle bunlara cevap verebilecek çalışmalarını ifade etti. Bizler de bu aşamada bazı istek ve dileklerimizi ilettik. Sanıyorum birkaç gün içerisinde bu isteklere göre de bu düzenlemeler netleşecek ve önümüzdeki hafta: yol haritasını; öğrencilerimizin, kurumlarımızın belirsizlik içerisinden kurtarılmasıyla ilgili çalışmaları Sayın Bakanımız açıklayacak." dedi.

Toplantıyla İlgili Haber Bağlantıları

http://meb.gov.tr/bakan-avci-dershanelerin-donusum-sureci-toplantisinda-sektor-temsilcileriyle-bir-araya-geldi/haber/9265/tr
http://www.hurriyet.com.tr/egitim/29700948.asp
http://www.egitimtercihi.com/gundem/17824-meb-in-dershanelerle-ilgi-yol-haritas-belli-oldu.html
http://www.bugun.com.tr/gundem/yonetmelik-hazirlandi-haberi/1763711
http://www.meydangazetesi.com.tr/gundem/aym-kararini-uygulamamak-fiilen-darbe-h19244.html
http://www.dha.com.tr/dhavideogaleri.asp?vid=992305   
http://www.haber7.com/egitim/haber/1485959-nabi-avcidan-dershane-aciklamasi