Kurumsal İşlemler Banka Hesapları Sınav Sonuçları E-Satış Sınav Yanıtlama Online Sınav Video Çözümler

Derneğimize ait kurumsal uygulamalara sağ tarafta bulunan bu menüden ulaşabilirsiniz.

Özdebir Yönetim Kurulu Başkani Naci Atalay’in Yeni Eğitim Öğretim Yili Mesaji

13/09/2018

ÖZDEBİR (Özel Eğitim ve Öğretim Derneği) Genel Başkanı Naci ATALAY, yeni eğitim öğretim yılının başlaması nedeniyle bir mesaj yayınladı.

Naci ATALAY’ın Mesajı:

MUTLU VE BAŞARILI BİREYLER YETİŞTİRMEYİ HEDEFLEMELİYİZ

Mutlu bireyler yetiştirmek ilk amacımız olursa başarı hedefine daha kolay ulaşabiliriz.

Toplumsal yaşamımız köklü değişimlerden geçmektedir. Yeni dünyanın gittiği yönü doğru görüp klasik, ezberci eğitimden vazgeçerek eğitim politikalarımızı da bu değişime göre güncelleyebilmeliyiz.

Mustafa Kemal Atatürk’ün belirttiği gibi fikri hür, vicdanı hür, irfanı hür nesillerin yetiştirilmesi için; sorgulayan, özgür düşünen, düşündüğünü rahatça ifade edebilen, yabancı dil becerileri gelişmiş bireyleri yetiştirmeye odaklanmalıyız.

Yabancı dil, nasıl ki küçük yaşlarda daha kolay ve çabuk öğrenilebiliyorsa dijital dönüşüm için de çocuklarımız; Fen, Teknoloji, Mühendislik ve Kodlama Robotiği dersleriyle erken yaşlarda buluşturulmalıdır.

Ülkesini seven gençler yetiştirmek istiyorsak önce okulunu ve öğretmenlerini seven bireyler yetiştirebilmeliyiz.

Özel eğitim ve öğretimin sorunlarının arttığı bir dönemden geçiyoruz. Sektörü yakından tanıyan Milli Eğitim Bakanımızın özel öğretimin sorunlarının çözümü konusunda çalışmalar yürüteceğine inanıyoruz. Sektör çalışanları; Özel Öğretim Kursları ile Temel Liselerin önümüzdeki yıllarda da sektörde kalıcı olarak hizmetlerini sürdürebilmeleri konusunda beklenti içerisindedir.

Bu duygu ve düşüncelerle yeni eğitim öğretim yılının hayırlı olmasını, mutlu ve başarılı bireyler yetiştirmede yeni kazanımlar getirmesini diliyorum.

Saygılarımla

12.09.2018

Naci ATALAY

ÖZDEBİR Özel Eğitim ve Öğretim Derneği

Yönetim Kurulu Başkanı